31 Ocak 2013 Perşembe

VE BU HER ŞEYE DEĞER!

bloğum sayesinde tanıştığım izleyicilerimden Mine hanımın çocuklar için gönderdiği kargo elime ulaştı. okulların yarı yıl tatiline girmesi sebebiyle beklettiğim koliler, haftaya yola çıkmaya hazır olacak inşallah. arkadaşlarla birlikte, çocuklara son bir katkımız olacak o da sürpriz olsun bakalım :) neyse, son kargomuzda elime ulaştı ve beni hem şaşırtan, hem mutlu eden, hem de hepsinden öte duygulandıran şeyle karşılaştım o an. Mine hanımın yolladağı kitaplar arasından, bir de benim için hazırlanan bir hediye paketi daha vardı...11 yaşındaki kızı beni hiç tanımadığı halde, bana bir hediye hazırlamış kendi el emeğiyle. işte inci sıralı bilekliğim ve benim için de bir kitap :) üzerine yazdığı not, öyle duygulandırdı ki beni. asıl ben böyle duyarlı çocuklara, gençlere teşekkür ediyorum.
iyiki böyle bir projenin içindeyim ve iyiki o güldürmeyi başardığımız yüzler benim hep gözümün önünde. böyle geri dönüşler alınca; daha çok şey yapmak geliyor içimden. daha büyük projelerle daha büyük yardımlar... Allah bir şekilde hepimize bir şeyler yapabilmeyi nasip etsin. iç huzur varya; bir nebze de olsa içini ısıtıyorsa, başını yastığa bir nebze de olsa rahat koyabiliyorsan, ertesi gün daha da fazlasını yapmak için çabalayacaksın emin ol. 'Veren el, alan elden üstündür.' hadisiyle, sevgiyle kalın...

28 Ocak 2013 Pazartesi

SİZDEN GELENLER

Ahmet Çınar' ın annesi kendisine hazırladığım yastıkla bebeğini fotoğraflayıp göndermiş. mavişler içinde pek de uyumlu olmuşlar. yastıkların ebatını belirtiyor olsam da; bu fotolarla daha iyi anlaşılır nasıl ve ne ebatta durduğu diye düşündüm.


                                        hayırlı ve sağlıklı bir ömrün olsun inşallah Ahmet Çınar... :)

YENİ ÜRÜNLER

bir insan siparişlerin dışında, sıcağı sıcağına aynı ürünlerden bir de kendisine yapmaya çalışırsa bunca yoğunluğun arasında; işte böyle vakit bulamaz yaptıklarını da yayınlamaya :( ama napıym renkler, modeller öyle sevimli geliyor ki; çocuklar için hazırladığım yastıkları, ben evimin farklı köşelerinde kullanabiliyorum. buyrun sırasıyla fotoğraflara göz gezdirelim. bakalım bu yeni ürünlerimi beğenecek misiniz?

                                     Tuğba hanımın kızı için hazırladığım dekoratif takı yastığı...
                                              iç kılıfı bulunmaktadır. içi elyaf dolguludur.
                                                    Ebat: 25x50     Fiyat: 55 TL


         erkek bebeklerimizi de unutmadım tabi ki; onlar için de minik papyonlu baykuş yastık hazırladım.


ve sade olanını da Merve hanımın evi için hazırladım. o salonunda  kullanmayı tercih etti. ve hem çocuk odaları, hem ev dekoru için çok amaçlı bir yastık çıktı ortaya. hepsine hitap etti anlayacağınız...


bu sevimli kedicikler ise; Mine hanımın kızı için hazırlandı. dilerseniz isim ya da yazı da eklenebilir bütün ürünlerime.

                                                       Ebat: 40x40     Fiyat: 60 TL
                               
oturma odamın dekoruna renk tonları çok uyunca, dayanamadım bir tane de kendim için hazırladım. ne dersiniz; koltuklarıma sıcacık bir hava katmamış mı? ben çok sevdim :)

bu yastık da diğerlerinde olduğu gibi içi elyaf dolguludur ve iç yastığı bulunmaktadır. yani dış kılıfını rahatlıkla çıkartıp, yıkayabilirsiniz. nasıl yeni ürünlerimi beğendiniz mi?
sipariş ve detaylar için için : minikatolyem@gmail.com adresinden de  bana ulaşabilirsiniz.

25 Ocak 2013 Cuma

HOBİ ODALARI

hep hayalini kurduğum, Allah nasip eder de ekstra bir odamızın olduğu bir eve taşınırsak; kendime tahsis edeceğim bir hobi odası... iç geçirerek baktığım bu odalar, el emeği ile uğraşan hemen her bayanın hayali olsa gerek. sandalye tepesinde çok çalışamam, ama sedirli bir oda benim için ideal olurdu. kanaviçelerimi işlerken, hafif mırıldanan bir müzik eşliğinde, bu odaların rengarenk huzur veren ortamında dinginleşmek, stres atmak, güzel düşüncelere dalmak güzel olsa gerek... haydi sizler de görsellere bakarken kendi hayallerinize dalın diyorum ve bu şirin odalarla sizi başbaşa bırakıyorum...
eğer böyle el emeği işlerle ilgileniyorsanız; her malzemenin elinizin altında bulunması şart. yoksa benim gibi ayy şu malzemeyi de almadım, bunun bu rengi de olsa ne iyi olurdu der durursunuz :) tabi böyle bir oda için de her renk kumaş, ip, kurdela olmalı ki böyle rengarenk gözüksün... ahh ahhh hayal etmesi de güzeldi, sevgiler... :)

23 Ocak 2013 Çarşamba

ÇOCUKLAR İÇİN DÜZENLEDİĞİMİZ SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ-2

Çocuklar için birkaç aydır toparlamaya çalıştığım kitap ve kıyafetleri nihayet kolileyebildik.meğer yine ne çok şey birikmiş. geçenki projemizde 1 koli kitap ve oyuncak gönderebilmişken; şimdi 3 koli oldu. ve bir koli daha açık durumda bekliyor, daha içine koyacaklarımız var. ilk projemizi adım adım görmek isteyenler buraya, buraya ve buraya tıklayabilirler. hepsini yine sizler için fotoğrafladım. bu son aşama benim için ayrı bir keyif. çocukların bunlara kavuştuklarında yüzlerinde beliren mutluluğu düşünüp, daha da mutlu oldum. kitapların hemen hemen çoğu yepyeniydi. ben nette sadece okuma kitabı toplayacağımızı duyurmuştum. çünkü kıyafet kargolama işi zor olacaktı. bunu da işyerimde organize ettim ve sağolsunlar çocuklarımızn birçok ihtiyacını karşılamış olacağız bu sayede. kıyafetleri ayrı ayrı kargolamadım; çünkü çok fazlaydı. ama kolileme esnasından birkaç fotoğraf paylaşmak isterim sizlere..
bu şekilde dolu 2 koli kıyafet oldu. birkaç ayakkabı ve mont. öğretmenleriyle görüştüğümde; kışlık mont, bere ve eldivene ihtiyaçları varmış. biliyorsunuz ki bunları göndereceğimiz okul Erzurum' da ve oradaki soğuğu tahmin edebilirsiniz. bizim elimizde birkaç mont var sadece. eğer bu konuda sponsor olacak bir firma çıkarsa ve topu topu 11 çocuğumuzun kaban, bere ve atkı ihtiyacını karşılayabilirse; çok çok mutlu olurum.

yaş dağılımı şöyle;

1. sınıf: 2 kız yaşları: 7
2. sınıf; 2 kız, 2 erkek yaşları: 8
3. sınıf; 3 kız, 1 erkek yaşları: 9
4. sınıf; 1 kız yaşı: 10

kitap konusunda harika bir sayıya ulaştık, tek tek saysaymışım keşke kaç tane olduğunu ama fotoğraflardan görebilirsiniz. toplanan kitapları uzun bir konsolun üzerinde 3 ayrı fotoğrafta çekebildim :)

ve kuzenim Gülay ablamın gönderdiği kitaplar... ve her kitabın ilk sayfalarına çocuklara yazdığı minik notlar... ne güzel bir düşünce, ne hoş bir incelik... :)
hepsinde bunun gibi birbirinden farklı minik notlar vardı. çok hoş olmuş öyle değil mi? kimbilir o çocuklar bunları okuduklarında ne hayaller kurup, neler düşünecekler. hepsinin güzel yerlere gelebilmesini temenni edip, inanmamızdan kaynaklı tüm bu çabalarımız. Allah onları doğru, yararlı ve hayırlı yerlere getirir inşallah. Amin.

ve blogdan görüp, mail yoluyla bana ulaşan İMKB' den Hande hanım... ne kadar da çok kitap toplamış arkadaşlarıyla birlikte. kendisiyle çok mailleştik bu konuda. ve sağolsun çok ilgilendi. çok çok teşekkürler tekrardan.
vee tüm bunları kolileme çabaları... yine ilk etkinliğimizde olduğu gibi; öğretmenleri bizler için çocukları fotoğraflayacak. hepimiz gönderdiklerimizin yerine ulaştığını görüp, bilip gönül rahatlığıyla bu tarz projeleri tekrarlayalım diye. dediğim gibi bir sponsora ihtiyacımız var, ya da bu konuda yardım elini uzatacak bir yardımsevere. desteklerinizi bekliyorum. en kısa zamanda çocukların hediyeleriyle buluşma anını da yayınlayacağım inşallah. sevgiyle kalın. hepinizden Allah razı olsun...